موتور محرک انقلاب ها ایجاد گفتمان غالب است

دکتر کامران دانشجو در نشست تخصصی تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب، تصریح کرد: گفتمان امام یعنی کفر به طاغوت و ایمان به الله .

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید تهران بزرگ، دکتر کامران دانشجو در نشست تخصصی تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب، تصریح کرد: با توجه به وارد شدن به دهه پنجم انقلاب اسلامی و ایجاد تهدیدات به مراتب جدی‌تر برای کشور، خواستار ایجاد یک پادزهر در مقابل این گونه تهدیدات هستیم.

ایشان برای کشورها سه نوع انقلاب عنوان کرد: ۱- اقتصادی، که به واسطه فاصله طبقاتی ایجاد می‌شود. ۲- حق تعیین سرنوشت، مثل فرانسه که می‌خواهند رأی بدهد.۳- بر اساس اعتقادات دینی . انقلاب ایران شامل هر سه نوع می‌باشد و در حقیقت بر اساس اعتقادات دینی بنا شده است، خیلی‌ها می‌خواهند ما فکر کنیم انقلاب یک حادثه است در حالی که انقلاب یک امر مستمر است، یعنی سال ۵۷ که انقلاب شد همه چیز تمام شده، انقلاب مانند یک موج است که اگر از حرکت بایستد محکوم به نابودی است.

کامران دانشجو افزود: موتور محرکه تمام انقلاب‌ها ایجاد یک گفتمان غالب است، ما باید گفتمان امام را خوب بشناسیم در غیر این صورت انقلاب از بین می رود، بزرگترین خطر برای انقلاب اسلامی تحریف گفتمان امام است. اما گفتمان امام چیست؟۱- کفر به طاغوت .۲- ایمان به الله. 
ایشان در ادامه بیان کرد: در واقع کفر به طاغوت مقدمه ایمان به الله است، در گفتمان امام به بخش دوم گفتمان نمی‌توانند خدشه‌ای وارد کنند اما بخش اول را با ادبیات " گفتگوی تمدن‌ها و تنش ‌زدایی" می‌توانند لبه‌ی تیزش را کند کنند. می‌خواهند امام را فردی اعتدال‌گرا معرفی کنند که با هیچکس مشکلی نداشته است در حالی که امام فرمودند؛ " اسرائیل باید نابود شود؛ نه شرقی نه غربی یا در ارتباط با سلمان رشدی می‌فرمایند: هر مسلمانی او را دید باید بکشد و اگر در این راه کشته شد، شهید است؛ آمریکا شیطان بزرگ است"، کجای این سخنان نشان‌دهنده اعتدال امام است؟

وی گفت: جامعه دانشگاهی نباید اجازه دهد به جزء دوم گفتمان امام خدشه وارد شود، باید به جامعه بصیرت دهد، باید حقایق را به زبان مردم تفهیم کرد.

در پایان دکتر دانشجو با قرائت حدیثی از حضرت علی (ع) سخنان خود را به پایان رساند: چهار چیز باعث سرنگونی دولت‌ها می‌شود: ضایع کردن اصول ؛ سرگرم شدن به فروع ؛ به کار گماردن آدم‌های پست ؛ کنار گذاشتن انسان‌‌های فاضل.

دسته بندی زیرپورتال: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

اخبار سازمان