روح الله سلگی مطرح کرد:

درک مشکلات جامعه توسط استادان در اندیشکده های دانشگاهی

معاون تحلیل و بررسی بسیج اساتید تهران گفت: در سال آینده به دنبال تاسیس ایجاد اندیشکده در حوزه های مختلف در دانشگاه های سراسر کشور اعم از دانشگاه های دولتی و آزاداسلامی هستیم.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید تهران بزرگ: دکتر روح الله سلگی معاون تحلیل و بررسی بسیج اساتید تهران بزرگ، محور اصلی برنامه های بسیج اساتید دانشگاه های استان تهران در سال ۹۸ را اینگونه تشریح کرد: یک برنامه راهبردی در قالب حل المسائلی، یعنی بررسی مسائل کشور در سطح محلی، استانی و ملی مورد بررسی قرار میگیرد. 

سلگی با بیان اینکه برنامه های سال آینده متناسب با شرایط کشور تدوین و تنظیم شده است، گفت: مبنای کارویژه برای سال آینده را حضور استادان در استان ها برای درک و لمس مشکلات از نزدیک قرار داده ایم.

معاون تحلیل و بررسی بسیج اساتید تهران بزرگ در خصوص اجرایی کردن برنامه های راهبردی سال آینده، تصریح کرد: به دنبال تاسیس ایجاد اندیشکده در حوزه های مختلف در دانشگاه های سراسر کشور اعم از دانشگاه های دولتی و آزاداسلامی هستیم. به عنوان مثال در استان مازندران مساله شیلات و در استان خورستان معضل ریز گردها.

وی اضافه کرد: اساتید در این اندیشکده ها به صورت تخصصی و با هم فکری نخبگان دانشگاهی به بررسی مشکلات استان و ارائه راه حل به مسئولان کشور می پردازند.

سلگی اضافه کرد: خون و شهادت، پیوست گام اولِ انقلاب بود، انقلاب با خون آغاز شد همزمان با شروع گام دوم انقلاب شاهد شهادت تعدادی از حافظان امنیت ملی بودیم و این خونها سند حقانیت مسیر انقلاب است.

دبیر سیاسی بسیج اساتید دانشگاه های تهران بزرگ با اشاره به بیانیه گام دوم، تصریح کرد: نقطه عطف آغاز انقلاب اسلامی در فصل جدید و شروع دهه پنجم عمر خود است.

وی افزود: برخی از سیاستمدارن داخل و خارج کشور اظهار داشتند این بیانیه کاملا خوش بینانه تدوین شده است اما مقام معظم رهبری در کنار فتوحاتی که برای انقلاب اسلامی رقم خورده است،

سلگی در ادامه گفت: جریان دانشگاهی پرچم دار و میراث دار مباحث علمی انقلاب است و به همین دلیل بیشتر از اقشار مختلف برای رسیدن به اهداف گام دوم انقلاب باید سعی و تلاش کنند.

دسته بندی زیرپورتال: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

اخبار سازمان