دکتر دارا رییس بسیج اساتید دانشگاه ها و مراکز عالی تهران

با تفکر نفتی نمی توان اقتصاد مقاومتی ایجاد کرد

دکتر دارا رئیس بسیج اساتید دانشگاه های تهران در جلسه تودیع و معارفه مسئول کانون بسیج اساتید دانشکده صنعت نفت تهران عنوان کرد معضل اصلی امروز اقتصاد جمهوری اسلامی با اتخاذ رویکرد اقتصاد مقاومتی قابل حل است.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید دانشگاه های تهران بزرگ دکتر دارا رئیس بسیج اساتید دانشگاه های تهران در جلسه تودیع و معارفه مسئول کانون بسیج اساتید دانشکده صنعت نفت تهران عنوان کرد معضل اصلی امروز اقتصاد جمهوری اسلامی با اتخاذ رویکرد اقتصاد مقاومتی قابل حل است. وی ضمن اشاره به جایگاه بسیار مناسب ایران در سه بخش دستیابی به دانش و تکنولوژی های پیشرفته، نیروی انسانی ماهر و سرمایه های عظیم ملی در سطح منطقه ای و جهانی، اعتماد به توان داخلی را ضرورت نائل آمدن به پیشرفت عنوان کرد.
دارا بیان داشت همانگونه که ایران در عرصه های سیاسی و نظامی در جایگاه و رتبه خوبی در سطح جهانی قرار دارد با اتخاد سیاست های اقتصاد مقاومتی می تواند در برابر نظام سلطه و تحریم های ظالمانه اش مقاومت نماید و در عرصه اقتصاد نیز بدرخشد و ضرورت دارد دیدگاه دولت در عرصه اقتصاد به سمت نهادینه کردن اقتصاد مقاومتی برود. لذا به گفته وی با تفکر نفتی و گرایش به اقتصاد نفتی که وابستگی را افزایش می دهد و موجب سرکوبی توان داخلی می شود نمی توان اقتصاد مقاومتی ایجاد کرد
وی بیان داشت ماموریت بسیج اساتید دانشکده نفت کمک به رویکرد حل مسئله ای بسیج است. لذا تاسیس گروه های علمی حل مسئله در این دانشکده را جزو ضروریات این کانون دانست و اتخاذ رویکرد حل المسائل را در مسیر اعتلای آرمان های انقلاب اسلامی دانست.
دارا ضمن تاکید بر تلاش اساتید دانشگاه های تهران جهت کمک به مجلس شورای اسلامی در زمینه های علمی و تخصصی، بر ایجاد کارگروه های دانشگاهی معین کمیسیون های مجلس اشاره کرد. وی شکل گیری کارگروه دانشگاهی معین کمیسیون انرژی مجلس را در دستور کار بسیج اساتید دانشگاه های تهران عنوان کرد.
در این جلسه دکتر هاتفی رئیس دانشکده نفت نیز مطالبی را پیرامون این دانشکده عنوان کردند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.